kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Zmarła Krystyna Feldman
2007/1/24 21:50:00

W wieku 87 lat, w swoim poznańskim mieszkaniu zmarła aktorka Krystyna Feldman. O śmierci "mistrzyni epizodów" poinformowała dyrekcja Teatru Nowego z którym była ona związana aż do swojej śmierci.

Krystyna Feldman przygodę z aktorstwem rozpoczęła prawie 70 lat temu. Nie należała do aktorek z pierwszych stron gazet, jej liczne role teatralne i filmowe to przede wszystkim epizody i role drugoplanowe, bez nich jednak przedsięwzięcia, w których brała udział, nie byłyby ani tak wyraziste, ani tak bogate.

była Hesią w „Moralności Pani Dulskiej”, a także Chochołem w „Weselu”, grywała postacie męskie – m. in. Kaja w „Królowej Śniegu” i Nikifora w filmie, który w dużym stopniu przydał jej popularności- „Mój Nikifor”. Debiut filmowy aktorki przypada na rok 1953 („Celuloza” Jerzego Kawalerowicza), ale w kinowych i telewizyjnych przedsięwzięciach regularnie brała udział od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Najważniejsze role tu to: sąsiadka Kurowskich w serialu „Jan Serce”(1981), ciotka Ringa w „Yesterday”(1984), pani Krysia w „Pociągu do Hollywood” (1987).

Mimo, że dorobek zawodowy Krystyny Feldman jest imponujący, popularność zyskała dopiero kilka lat temu, w 1999 roku zaczęła grać we wziętym serialu komediowym „Świat według Kiepskich”, wcieliła się tu w rolę teściowej Ferdynanda Kiepskiego, babkę Rozalię.

Praktycznie do końca swoich dni aktorka pozostała aktywna zawodowo.


Senior.pl
Oprac: Joanna Gacka

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Krystyna Feldman, aktorka, film


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »